Президент Білорусі Олександр Лукашенко планує придбати у Росії озброєння на загальну суму понад 1 млрд доларів. Білоруська армія хоче розмістити на кордоні з Україною російські зенітно-ракетні комплекси C-400.

Лукашенко зазначив, що обговорював це з Путіним.

«У тому числі я йому ще раз нагадав про С-400, розповів йому, де ми хочемо поставити ці комплекси… Нас починають з півдня підігрівати. А що ще буде… Ми повинні готуватися — 1200 км кордону з Україною, тому нам доведеться закривати і цей периметр. І ми якраз говорили про те, що С-400 нам дуже згодяться», — підкреслив він.

Лукашенко додав, що Путін дав доручення міністру оборони пропрацювати ці питання для того, щоб можна було поставити дані ЗРК.

За його словами, вони з Путіним погодили список озброєння, який Білорусь отримає до 2025 року. "Це близько десятка літаків, частина яких ми вже отримали, кілька десятків вертольотів, Тор-М2 ... Це свідчить про те, що і ми, і РФ дуже серйозно сприймаємо західний напрямок, де ми безпосередньо межує з військами НАТО", - заявив Лукашенко.

Він додав, що "білорусько-російської союзу зайві території не треба, дай бог зі своїми впоратися".


 
Нагадаємо, 9 вересня Путін і Лукашенко зустрілися в Москві. Під час цього візиту Мінськ погодив всі 28 дорожніх карт інтеграції Росії і Білорусі
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи перспективу можливого поглинання Білорусі Росією, заявив, що в такому разі Україна отримає на півночі ще 1000 кілометрів джерела небезпеки.

Як відомо, Росія і Білорусь зараз проводять масштабні військові навчання "Захід-2021" за участю 200 000 військових.

Раніше Лукашенко відвідав російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021" і заявив, що Білорусь планує закупівлю російського озброєння більш ніж на 1000000000 доларів.

от Oksana

Добавить комментарий