Головний фактор зростання ціни — низький рівень запасів у ПСГ Європи при обмеженому надходженні газу по трубопроводах і в зрідженому вигляд

Станом на 17:25 за київським часом вперше в історії ціна на природний газ на європейському хабі в Нідерландах перевищила позначку 700 доларів за тисячу кубометрів.

Головний фактор зростання ціни — низький рівень запасів газу в підземних сховищах Європи при обмеженому надходженні газу по трубопроводах і в зрідженому вигляді. До переходу від закачування до відбору газу з підземних сховищ залишається трохи більше місяця, а рівень запасів ледь перевалив за 2/3. На ранок середи запаси становили 69,52%, що на 15,5% нижче від середнього рівня за останні п’ять років», — йдеться в повідомленні. У серпні середнє значення контракту «на день вперед» на TTF становило $533, на початку вересня — вже $631 за тисячу кубометрів. З початку року середня ціна контракту «на день вперед» на TTF виявилася на рівні $335 за тисячу кубометрів. «Історична перспектива порівняння поточних цінових піків впирається у зліт цін у березні 2018 року до тисячі доларів за тисячу кубометрів, коли в Європі бушував легендарний холодний фронт Звір зі Сходу (the Beast from the East). Однак впевнене зростання цін на газ влітку і восени 2021 року змушує змиритися з думкою, що незабаром цінові рекорди можуть бути оновлені. Але це вже буде не шоковий пік декількох днів, а новий базовий рівень цін», — пише агентство. Раніше повідомлялося, що в серпні імпортний газ для України подорожчав на 20%. За місяць вартість закуповуваного Україною газу зросла на 70 доларів, а з початку року — на 111%.

от admin

Добавить комментарий