Катер берегової охорони США «Гамільтон» зайшов у Чорне море, повідомляє прес-служба американського Шостого флоту. Це перший катер берегової охорони США, який увійшов до Чорного моря з 2008 року.

Востаннє Чорне море відвідував катер берегової охорони USCGC Dallas, який входив до Чорного моря двічі, у 2008 та 1995 роках.

Напередодні, 27 квітня, патрульний катер берегової охорони США Hamilton увійшов у Чорне море. Він буде підтримувати американських союзників та партнерів у Чорноморському регіоні.

Зазначається, що катер вирушає у Чорне море після навчань з есмінцем USS Roosvelt у Егейському. У Шостому флоті повідомляють, що USGC Cutter Hamilton  працюватиме із союзниками США з НАТО і партнерами в Чорноморському регіоні.

Конкретних завдань катера в Чорному морі у Шостому флоті не назвали.

Нагадаємо, Російська Федерація оголосила про закриття до жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря  для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань. Захід реагував на це критично. Зокрема, як повідомляла АрміяInform, у Берліні закриття російською владою частин Чорного моря назвали безпрецедентним і проблемним кроком. Наразі німецька сторона разом із партнерами «інтенсивно перевіряє» ситуацію на місці та юридичні аспекти цього кроку.

Також, за даними британських ЗМІ, у травні до Чорного моря увійдуть два бойові судна ВМС Великобританії на знак солідарності з Україною. Так, у Середземному морі есмінець типу 45, озброєний протиповітряними ракетами, а також протичовновий фрегат типу 23 відділяться від британської авіаносної групи й пройдуть через Босфорську протоку до Чорного моря.

Раніше США та НАТО висловлювали занепокоєння планами Росії заблокувати доступ для іноземних військових та державних суден до районів Чорного моря.

«Це являє собою непровоковану ескалацію кампанії Москви із завдання шкоди Україні та її дестабілізації», — заявляв речник Державного департаменту США Нед Прайс раніше цього місяця.

Він вказав на минулі агресивні дії Росії проти українських кораблів та обмеження доступу до портів на Азовському морі а також на теперішні повідомлення про накопичення Росією військових сил в окупованому Криму, на кордонах з Україною а також провокації, які здійснюють керовані Росією сили на контактній лінії.

от admin

Добавить комментарий