За словами Кулеби, існує три причини, чому Путін так поводиться. Одна з яких – це тиск на Україну та спроба завершити війну на Донбасі на умовах Кремля. Друга – зневага до міжнародної спільноти та бажання робити все, що хочеться. Третя – низька підтримка росіянами чинного режиму.

“Кількість російських військ біля українських кордонів наразі більша, ніж була у 2014 році. Це означає, що ми не можемо виключати будь-що. Ми не можемо бути впевнені, чи вирішить Москва розпочати нову стадію агресії проти України. Але очевидно, що вони будуть готові зробити це за кілька тижнів… Ми не можемо назвати точну дату чи час, коли вона перейде лінію розмежування, спричинивши нову хвилю ескалацію, але ми точно бачимо стратегічну підготовку Росії, військову підготовку. Тому наразі від України та всіх тих, хто поважає міжнародне право, залежить стримування Путіна від подальшої агресії”, – заявив міністр Кулеба.

Зі слів міністра, паралельно з цим Кремль веде свою масову кампанію з дезінформації щодо України і українського народу.
Кулеба зазначив, що від російського керівництва можна очікувати що завгодно.

“Нарощування російських військ, яке відбувається зараз, є ще більш масштабним, ніж у 2014 році, тобто ми не можемо нічого виключити. Ми не можемо точно знати, чи вирішить Москва розпочати новий етап агресії проти України. Але певно, що вони вже будуть готові це зробити за кілька тижнів”, — підкреслив він.

Останнім часом на Донбасі спостерігається ескалація ситуації.

Крім того, у вівторок, 30 березня, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді України сказав, що Росія здійснює поступове нарощування військ поблизу державного кордону України — на Півночі, на Сході і на Півдні. Всього очікується додаткове зосередження до 25 батальйонних тактичних груп, що в сукупності з наявними розгорнутими силами і засобами поблизу державного кордону з Україною створює загрозу військовій безпеці держави.

За словами Хомчака, по станом на 30 березня 2021 року вздовж державного кордону України і на тимчасово окупованих територіях України і АР Крим міститься 28 батальйонних тактичних груп противника, а саме — у Брянській, Воронезькій, Ростовській областях, і на території тимчасово окупованого Криму.

от admin

Добавить комментарий