Дмитро Козак стверджує, що жодного нового мирного плану з урегулювання ситуації на Донбасі не існує. Раніше Андрій Єрмак заявляв, що цей план був запропонований Німеччиною і Францією та доопрацьований Україною.

Заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявляє, що не існує жодного нового мирного плану з урегулювання конфлікту на Донбасі, про який говорять у Києві. «Щодо «нового мирного плану». На столі переговорів його немає. Це черговий міф. У будь-якому разі, про що йдеться, ніхто з учасників мінського та «нормандського» форматів не знає», — сказав Козак у вівторок, 16 березня, в інтерв’ю російському агентству «Інтерфакс».

Козак, який є представником від Росії на переговорах у «нормандському» форматі на рівні політрадників, розповів, що 8 лютого «представники Німеччини та Франції здійснили чергову спробу погодити «компромісний проєкт» рекомендацій «нормандського» формату для Контактної групи з метою підготовки там «дорожньої карти» із всеосяжного політичного врегулювання конфлікту відповідно до мінських угод».

При цьому він зазначив, що «представлений проєкт є надмірно «компромісним» у тому сенсі, що його обтічні положення спричинять нові нерозв’язні суперечності у Контактній групі».

У зв’язку з цим, пояснив представник Кремля, 16 лютого Росія направила всім учасникам переговорів уточнювальні поправки та запропонувала Києву представити свої пропозиції до німецько-французького проєкту, а також викласти позицію щодо російських поправок. «Відтоді українські колеги зберігають багатозначне мовчання…», — сказав він.

Кремль звинувачує Київ у затягуванні конфлікту

Козак також обвинуватив українську владу в затягуванні конфлікту на Донбасі. «Всі дії Києва свідчать про намір затягнути, заморозити конфлікт. Не випадково почали говорити про якусь «стіну Донбасу». Розкручується версія і про бажання Росії «впровадити отруєну пілюлю Донбасу у здорове політичне тіло України». Жодних таємних планів у Росії немає», — сказав Козак.

Він заявив, що Україна шукає відмовки, щоб не вести діалог із представниками Донбасу, і через це вважає необов’язковою резолюцію Ради Безпеки ООН 2202, що затвердила мінські домовленості. Представник Росії на переговорах «нормандської четвірки» на рівні політичних радників також обвинуватив Київ у черговому загостренні ситуації, збільшенні частоти та кількості обстрілів на Донбасі.

от admin

Добавить комментарий