Індекс очікувань ділової активності (ІОДА), розраховуваний Нацбанком, у лютому підскочив до 48,8 із 37,6 у січні, і це найкращий результат із жовтня 2020 року, зазначено в повідомленні центробанку в понеділок.

«У лютому підприємства всіх секторів, залучені до щомісячного опитування, поліпшили очікування за результатами своєї діяльності», — констатує НБУ.

Підприємства промисловості продемонстрували найкращу динаміку і вперше за останні чотири місяці оптимістично оцінили власні економічні перспективи: в лютому секторний індекс зріс до 50,3 із 38,6 у січні. Промисловці поліпшили свої очікування щодо обсягів виробництва продукції і нових замовлень, зокрема експортних, уточнив центробанк.

Він зазначив, що підприємства сфери торгівлі й послуг також суттєво підвищили оцінки своїх економічних перспектив після завершення січневого локдауну: індекси обох секторів зросли в лютому до 49,0 із січневих 33,3 у торговельних підприємств і 39,7 — у підприємств сфери послуг. Поліпшення очікувань обсягів нових замовлень, товарів для продажу і послуг свідчить про відновлення роботи цих секторів.

Найнижчі оцінки залишаються у підприємств будівництва (будівництва житла). Індекс сектора в лютому лише незначно покращився — до 35,3 після падіння до 33,1 в січні, йдеться в повідомленні НБУ. Згідно з ним, будівельники під впливом сезонного скорочення економічної активності очікують скорочення обсягів будівництва і нових замовлень з одночасним зростанням вартості послуг підрядників, сировини і матеріалів.

Регулятор зазначив, що загалом очікування підприємств 12-й місяць поспіль перебувають на рівні нижче рівноважного значення (50 пунктів). Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на свою продукцію/послуги на тлі подорожчання сировини й товарів постачальників і поки що не очікують збільшення чисельності своїх працівників.

Щомісячне опитування проводили з 3 до 19 лютого 2021 року. У ньому взяли участь 194 підприємства. Серед опитаних підприємств 38,7% — компанії промисловості, 31,4% — сфери послуг, 25,3% — торгівлі, 4,6% — будівництва. 35,1% респондентів — великі підприємства, 28,4% — середні, 36,6% — малі.

от admin

Добавить комментарий