По Україні гуляють підроблені гроші. Найчастіше — номіналом 500 і 200 гривень. Банкноти настільки якісно зроблені, що навіть під ультрафіолетом їх не завжди можна розпізнати.

Де можуть підсунути і як виявити фальшивку?

Соцмережі рясніють оголошеннями про фальшиві гроші — з водяним знаком, захисною стрічкою і вдвічі дешевше за номінал. Обіцяють якісну підробку: мовляв, і в супермаркеті не впізнають, і термінали візьмуть. Якщо зважитеся на замовлення — отримаєте звичайні сувеніри, які жоден термінал не пропустить. Минулого місяця кіберполіції викрила подружжя, яка випускала фальшивки. І самі користувалися, і в інтернеті торгували. Старший інспектор департаменту кіберполіції Анна Селезньова розповідає, що замовниками були підприємці дрібного бізнесу — маленьких крамничок. Це ті магазини, де найчастіше розраховуються тільки готівкою.

Однак старший фахівець відділу дослідження і захисту грошей Нацбанку Віталій Ковтонюк стверджує: щоб розпізнати, фальшивка чи ні — досить знати три правила, банальні, але дієві.

По-перше, на дотик справжня банкнота щільна. З особи гладка, зі зворотного боку шорстка.

По-друге, необхідно поглянути на купюру проти світла. У цій — є елемент знака гривні, а у підробки він відсутній.

По-третє, відбувається оптичне зміна елемента. Справжній — бузковий, при зміні кута зору — він зелений. А у підробки цього ефекту немає.

Засумнівалися в достовірності купюри — попросіть касира її замінити іншою.

Якщо знайшли таку банкноту у себе в гаманці — йдіть в банк. Там її віддадуть на дослідження. Воно безкоштовне. Якщо банкнота справжня — вам її повернуть. Якщо фальшивка — вартість не відшкодують. Зате ви з себе знімете відповідальність, тому що за виготовлення та розповсюдження підроблених грошей — реальний термін від 5 до 10 років в’язниці з конфіскацією майна.

от admin

Добавить комментарий