Окупований Донбас на сьогодні знаходиться на межі екологічної катастрофи міжнародного масштабу. Територіям загрожує забруднення повітря, води і ґрунту.

За словами віце-прем’єра, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова на брифінгу для країн ООН, забруднення відбувається через вибухи великої кількості боєприпасів і затоплення шахт. Крім того, існує загроза радіаційного забруднення, оскільки окупаційна влада два роки тому припинила відкачування води з шахти «Юнком», де в 1979 році проходили ядерні випробування. Вважається, що забруднена радіацією вода вже підступає до питних горизонтів, пише «РБК-Україна».

«Україна звернулася до МАГАТЕ за можливістю формування групи експертів для моніторингу зберігання радіоактивних матеріалів на окупованих територіях. До 2014 року там знаходилося більше 1 000 джерел іонізуючого випромінювання. Але питання в тому, чи пропустять експертів російські окупаційні війська», – зазначив Резніков.

Він також підкреслив, що на інших закритих шахтах теж перестали відкачувати воду, а на працюючих порушуються екологічні норми.

Крім того, що стосується Криму, то на півострів за сім років переселили додатково 500 тисяч людей. Різке зростання населення і велике військове будівництво призвело до варварської експлуатації водних ресурсів і перебоїв у водопостачанні, а також знищення унікальної екосистеми Криму.

Україна звернулась до МАГАТЕ щодо проведення моніторингової місії та експертизи на окупованих територіях, повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков на Київському безпековому форумі. Однак невідомо, чи допустять терористи експертів.

Як повідомлялось, у 2018 році окупаційна «влада» в ОРДЛО вирішила затопити шахту «Юнком», на якій знаходиться ще радянський ядерний об’єкт «Кліваж». Це місце підземного атомного вибуху потужністю 0,3 кт, який був здійснений на території Донецької області на східному крилі шахти «Юнком» 16 вересня 1979 р. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні заявила, що готова сприяти доступу для фахівців до шахти «Юнком».

Через злочинну недбалість окупаційних властей у Донецькі та Луганській областях виявилися забруднені викидами водосховища, із яких подавалась вода сотням тисяч мешканців регіону.

Розмінування території усього тимчасово окупованого Донбасу може коштувати понад $800мільйонів. Розмінувати ОРДЛО зголосилися допомогти Франція і Німеччина, згодом до них приєдналася Данія

от admin

Добавить комментарий