У разі ухвалення Верховною Радою законопроєкту №4201 «Про обчислення часу в Україні» буде встановлено єдиний київський час, який відповідає теперішньому зимовому часу (UTC +2).

У документі, автором якого є перший віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук, зазначено, що цьогоріч перехід на зимовий час запланований у ніч із суботи (24 жовтня) на неділю (25 жовтня).

«Сподіваємося, що у разі підтримки Верховною Радою України, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується», – йдеться в пояснювальній записці.

Автор посилається на думку більшості науковців та лікарів про те, що щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад несе низку негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до «літнього» та «зимового» часу.

«Такий «сезонний часовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб», – підкреслив Стефанчук.

Також наукові дослідження пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли.

Крім того, доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню. у комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендували ухвалити законопроєкт, який скасовує перехід на зимовий або літній час. Водночас для деяких територіальних громад можуть зробити виключення

от admin

Добавить комментарий